HAFİF ÇELİK PREFABRİK
 
Hafif çelik evler 1960 yılında yapılmaya başlanıp ve bir çok ülkede yaygınlaşmıştır. Amerika  Japonya ve İngiltere olmak üzere yılda 600 bin çelik  prefabrik ev yaptırmaktadır.Bu prefabrik hem esnek hem paslanmaz hem depreme dayanıklı olduğu için tercih edilmektedir.

Prefabrik yapı, elemanları fabrikada hazırlanmış ve montaj edileceği yere parçalı halde nakledilen ve inşa sahasında planlandığı parçaların birbirine montaj edilmesi neticesinde ortaya çıkan yapı şeklidir. Günümüz modern yapı mimarisinin en gözde ve tercih edilen yapı modelleri arasında yer almaktadır. Tasarımdan üretime her aşaması teknoloji ile yürüyen bu yapı modeli özellikle yüksek yapı güvenliği, hızlı projelendirmesi, hızlı üretim ve kurulumunun yanı sıra oldukça ekonomiktir.

PREFABRİK EVİN AVANTAJLARI

Montajı hızlıdır.
Depreme dayanıklıdır. 
İşçiliğin büyük bölümü fabrikada yapılmakta ve hata payı minumumdur
Çelik galvanizli kaplı olduğundan dolayı  paslanmaz ve uzun ömürlüdür.
Isı ve ses yalıtımı mükemmeldir yazın serin kışın sıcak olmaktadır.


Çelik (st-37) Tüm yapı çelikleri DIN/TSE standartlarına uygundur.
CAM YÜNÜ  18 kg/m3 yoğunlukta ts 901- 1 en 13162
YONGA LEVHA 650 kg m3  yoğunlukta  E1 yangın sınıfı 20 N/mm 2 bükülmem mukavemetli max % 15 terleme ısı gerginliği 
NEM BARIYERİ TSE/ DIN standartlarına % 100 HDPE % 30 enerji tasarrufu
ALÇIPAN  842 kg m3 yoğunlukta TS 452
SHINGLE  TSE ve DIN standarlarında -50 c/+70 c e kadar dayanıklı
ÇELİK KAPI TSE ve DIN Standarlarında
İÇ KAPILAR TSE ( 1-2 SINIF)
PENCERELER  DIN,TSE Standartlarında 70 mm, lik 4+12+4 ısıcamlı


Rüzgâr ve Depreme dayanıklı mıdır ?

Bulunduğunuz Bölgenin iklimi ne olursa olsun Konutlar 4 Mevsim kullanıma olanak sağlayacak şekilde sağlam ve özel yalıtım sistemi ile üretilerek Depreme ve Rüzgara dayanıklı olarak inşa edilir.

Nasıl bir zemine, Nereye ve nasıl inşa edilir ? Kaç katlı yapılabilir ?

Öncesinde hazırlanmış beton zemin üzerine kurulur. Konutlar beton zemine montajı ankrajlar ile veya çelik dübellerle yapılmaktadır. Bu şekilde bina ve beton birlikte hareket etmektedir. Konutlar tek katlı, 2 katlı ve çok katlı yapılabilmektedir.

Fiyata dahil olan Hizmet ve Malzemeler nelerdir ?

Yapının kaba montaj işlemlerinin tamamlanması, bina malzemeleri (duvar panelleri, birleşim malzemeleri, tavan kaplaması, tavan yalıtımı ve çatı kaplama malzemesi), ev kapıları, pencereleri ve camlarının montajı fiyatlarımıza dâhil olan hizmetler ve malzemelerdir.

Ruhsat gerekli midir ?

Ruhsat binanın kurulacağı yerleşim yerlerine dahil olan Belediyenin yetkisindedir. Ruhsat almak için mimari, elektrik, mekanik planları ve zemin etüdü siz müşterilerimiz tarafından tamamlanmaktadır.

Sıcak ve Soğuk Bölgeler için Yalıtım nasıldır ?

Doğalgaz, Klima, Soba veya Elektrikli sobayı konutunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz yada klimayla evinizi soğutabilirsiniz. Dış duvar ve çatı, binanın yapılacağı bölgenin iklim şartları göz önüne alınarak TS 825"e uygun olarak tavsiye edilen yalıtımı sağlayacak şekilde üretilmektedir.

Prefabrik Yapılar